Najlepsze place zabaw na świecie

Dawno temu zaczęliśmy projekt pod tytułem „Najlepsze place zabaw na świecie”. Jego wynikiem jest magiczna mapa. Staramy się na niej zebrać wszystkie te mniej i te bardziej zaczarowane miejsca do zabawy dla dzieci. Czasem wystarczy, że po prostu jest zwykła huśtawka, bo w okolicy nie ma nic lepszego.
Zanim jednak pokażemy Wam tę mapę, kilka słów jak to wszystko się zaczęło.

Świetny plac zabaw w Pruszkowie
Świetny plac zabaw w Pruszkowie

Najlepsze place zabaw na świecie – początek

Jak to zwykle bywa na początku, trzeba coś zrobić, żeby było z czym wyjść do ludzi. Z oczywistych względów, zaczęliśmy od wszystkich naszych odkryć w Warszawie, w której zresztą mieszkamy. Z upływem czasu mapę uzupełnialiśmy o kolejne napotkane place zabaw, na które trafialiśmy podczas wyjazdów. W ten sposób zebraliśmy kilkadziesiąt pierwszych miejsc.

Pokaźny zastrzyk placów znajdujących się poza zasięgiem naszego radaru

Jak każdy radar, tak i nasz, wykrywający place zabaw dla dzieci, ma swój określony zasięg działania. Nie sposób pojechać wszędzie. Tak samo nie ma możliwości przesiadywać godzinami przed ekranem w poszukiwaniu odkryć innych.
Dużą pomocą w rozwoju tego projektu byli nasi przyjaciele i przyjaciele naszych przyjaciół. To właśnie oni spowodowali, że udało się podwoić liczbę miejsc, które znajdziecie poniżej.

Niektóre miejsca są niepozorne - wielka zjeżdżalnia w Fabryce Norblina
Niektóre miejsca są niepozorne – wielka zjeżdżalnia w Fabryce Norblina

Gdzie jesteśmy z mapą placów zabaw na dzień 12.05.2023?

W dniu 12.05.2023 nasza mapa zawiera już 105 placów zabaw rozsianych po 9 krajach Europy i Azji. Tak, dobrze widzicie. Mowa o placach zabaw w Polsce, Danii, Włochach, Szwajcarii, Francji, Monako, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Wodny plac zabaw przy hotelu pod Orlando
Wodny plac zabaw przy hotelu pod Orlando

Mapy Google niestety mają to do siebie, że Google ukrywa je coraz bardziej i coraz trudniej do nich dotrzeć. Co więcej, ich użyteczność nie idzie w parze z trendami ustawianymi przez najlepsze współczesne aplikacje. Dodawania kolejnych punktów pochłania dużo czasu.
Właśnie dlatego, jakiś czas temu, postanowiliśmy zrobić mały spin-off tego projektu. Od dobrych kilkunastu miesięcy korzystamy z List na Mapach Google. Jeden klik w wizytówce danego miejsca na mapie i dodane do listy.

Co więcej, od zeszłego roku pojawiła się możliwość czynienia wybranych list publicznymi. To przyniosło również jeszcze jedną super funkcję, zwłaszcza jeśli autor listy stale ją opracowuje i uaktualnia o nowe miejsca. Listy na Mapach Google można obserwować. Magia tej funkcji polega na tym, że ilekroć autor wprowadzi zmianę, a Wy macie Mapy Google na swoim telefonie, to za każdym razem dostaniecie powiadomienie na ten temat. Wyobraźcie sobie, że hipotetycznie idziemy dzisiaj na spacer z dziećmi do warszawskich Łazienek. W drodze do nich dostajecie powiadomienie o 2 nowych placach zabaw, które zupełnym przypadkiem są zaraz po sąsiedzku, obok Was. Nadal chce Wam się jechać Tak tworzy się magia 😀

Mapy Google pozwalają dodać do obserwowanych interesujące nas listy
Mapy Google pozwalają dodać do obserwowanych interesujące nas listy

Plany na przyszłość – potrzebna Twoja pomoc!

Co prawda nasze dzieci rosną jak na drożdżach i dzień, kiedy place zabaw przestaną je interesować, nieubłaganie zaczyna zarysowywać swoje kształty na horyzoncie, ale chcemy projekt rozwijać. Tak jak tutaj wspomnieliśmy, pomału będziemy wypadać z „placowego biznesu”, ale nie pasujemy. Właśnie dlatego, w realizacji tego dzieła, liczymy na Waszą pomoc!

Bez Waszej pomocy i komentarzy tutaj, na Facebooku, na Instagramie oraz na YouTube, ciężko nam będzie wynajdować kolejne perełki. Bez nich nie będziemy mieli czym się z Wami dzielić. Z tego powodu mamy do Was gorącą prośbę – piszcie, piszcie, piszcie i jeszcze raz piszcie, ilekroć natraficie na coś niezwykłego.

Idealnie, jeśli będziecie udostępniać nam pinezkę do Map Google, wrzucając jako wiadomość na Messangera Małej Chmurki na Facebooku.
Jeśli nie używacie Messangera, to proponuję oznaczać nas w Waszych wpisach na Facebooku, Instagramie lub YouTube.
Mamy też pomysł, żeby przy tej okazji wykorzystać i wypromować jeden lub od razu dwa tagi. Jeden polski, czyli #najlepszyPlacZabawNaSwiecie. Po angielsku proponujemy wykorzystać tag #bestPlaygroundInTheWorld.

Fajny, tematyczny plac zabaw w Warszawie, tuż obok plaży nad Wisłą
Fajny, tematyczny plac zabaw w Warszawie, tuż obok plaży nad Wisłą

Zaczynami pisać również w innych językach

Ten blog ma już swój pierwszy wpis po angielsku. Z czasem pewnie będziemy tłumaczyć kolejne wpisy i wprowadzać następne języki . Chcemy dzielić się swoją ciężką, ale mamy nadzieję, że również fajną, pracą z innymi. Chcemy tworzyć bardziej międzynarodowo i docierać do większej grupy internautów, przy okazji pokazując im jaka Polska jest fajna. Przy tej okazji chcemy też zaprzeczyć stwierdzeniu, że dziecko/dzieci == wyrok == uziemienie == brak możliwości podróżowania. Co to to nie!
Z uwagi na powyższe, mapa w kluczowych elementach została już zrobiona dwujęzycznie – po polsku i po angielsku. Zaraz, zaraz, po angielsku i po polsku – to faktyczna kolejność.

Genialny plac zabaw w centrum Nicei
Genialny plac zabaw w centrum Nicei

Mapa najlepszych placów zabaw na świecie

Oto i ona. Królowa tego wpisu. I pamiętajcie – liczymy na Wasze komentarze i wiadomości pokazujące kolejne, cudowne miejsca zabaw dla naszych dzieci!

Tutaj link do poniższej Mapy Google – https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1nMhbhyNhk9VVzXqtBX4u70J9Y6nQ0MV-

A tutaj link do Listy na Google Maps, którą możecie obserwować – https://goo.gl/maps/2a1cajhvuYKCpV9A9