Azory – nasze inspiracje z sieci

Jedni nazywają to miejsce Hawajami Europy. Jeszcze inni mówią, że to nieporozumienie nazywać i porównywać je do Hawajów, czy też Hawaje do tego miejsca. Jedno jest pewne. Jest to miejsce niezwykłe, wręcz magiczne.
Zanim kupiliśmy bilety i wybraliśmy się na Azory, trzeba było wykonać rekonesans. Poszukiwania informacji zaczęliśmy na własną rękę, ale później przypomniał się nam taki magiczny wpis na jednym z blogów (pierwszy na liście poniżej).
Krótko mówiąc, zapraszamy Was do lektury nowego wpisu – Azory – nasze inspiracje z sieci, w którym jak zwykle w tej serii zebraliśmy wszystko co najlepsze.

Azory to kraina niesamowitych widoków, które dosłownie co chwilę zapierają dech w piersiach
Azory to kraina niesamowitych widoków, które dosłownie co chwilę zapierają dech w piersiach

Dotychczasowe inspirujące publikacje

Do tej pory, w tej serii wpisów, dzieliliśmy się z Wami pomysłami na Mauritius, Polskę, Toskanię oraz place zabaw rozsiane po całym świecie. Warto je przeczytać nawet jeśli te lokalizacje znajdują się na odległych pozycjach Waszych list miejsc do odwiedzenia. Tym bardziej, że do niektórych wyjazdów przygotowania warto rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem.

Przy takim podejściu macie niemal gwarancję, że będziecie mieć satysfakcję odwiedzenia najbardziej interesujących Was miejsc. Co więcej, warto zadbać o komfort, żeby po powrocie nie mieć żalu pominięcia jakiejś perełki. Pomoże Wam to wyeliminować ewentualne uczucie niedosytu. Tutaj dochodzimy do sedna – do interesujących nas miejsc. Musimy wszystko włożyć do jednego wora i wyjąć z niego to, co nas absolutnie nie interesuje. Wtedy zostaje sama esencja.

Jeszcze lepiej jest mieć kilka mniejszych woreczków, do których będziemy przekładać zawartość z tego dużego. Poniżej nasza propozycja.
Do pierwszego – miejsca, które musimy odwiedzić, czego jesteśmy głęboko pewni.
W drugi wrzucimy miejsca, które będzie fajnie odwiedzić, ale nic się nie stanie jak się nie uda.
Do trzeciego trafią miejsca spontany, które wynikają nam gdzieś w trakcie wyjazdu, już na miejscu. A to ktoś z lokalsów coś polecił, a to gdzieś doczytaliśmy, albo spotkaliśmy na trasie turystów zachęcających do zawitania w ich już odwiedzone miejsca.

Niesamowity park w Ponta Delgada
Niesamowity park w Ponta Delgada

Azory – nasze inspiracje z sieci na niesamowity wyjazd

To jeden z tych wyjazdów, do których udało nam się w miarę dobrze przygotować. Na kilka tygodni przed wylotem poczytaliśmy to i owo, trochę pooglądaliśmy, posłuchaliśmy i zaczęliśmy budować plan podróży. Co więcej, stworzyliśmy również mapę z miejscami, które chcemy odwiedzić.

Blogi

Zieleń to coś, czego na Azorach nie brakuje. Gdy jest dopełniona takimi kolorami, to jest niemal jak w niebie.
Zieleń to coś, czego na Azorach nie brakuje. Gdy jest dopełniona takimi kolorami, to jest niemal jak w niebie.

Przydatne strony

Palmy, wiatr, słońce - to przepis na europejskie Hawaje. Tylko to żadne Hawaje. To są AZORY!
Palmy, wiatr, słońce – to przepis na europejskie Hawaje. Tylko to żadne Hawaje. To są AZORY!

Instagram

Facebook

Nasza playlista klipów o Azorach na YouTube

https://www.youtube.com/playlist?list=PLMMjheE_S1p0qwcmpYnkyOqiBzo1ECRZN

Nasza playlista klipów o Azorach na YouTube