Toskania – nasze inspiracje z sieci

Widok na pokryte winnicami wzgórza wokół San Gimignano
Widok na pokryte winnicami wzgórza wokół San Gimignano

Jakiś czas temu wybraliśmy się ze znajomymi na wakacje do Toskanii. Pierwotna koncepcja zakładała 2 tygodnie byczenia się, ale jednak nie sposób wysiedzieć w jednym miejscu tak biernie i załączył się nasz ulubiony tryb – szwendaczki po okolicy. Zerknijcie w jakie miejsca celowaliśmy z naszymi planami, a przy okazji otwieramy nową serię wpisów – Nasze inspiracje z sieci. Pierwszym w cyklu jest Toskania – nasze inspiracje z sieci.

Listy Google Maps – a co to takiego?

Zaczniemy może od tego, że rozpoznanie pod kątem wyjazdu zaczynamy prawie zawsze od Google Maps. Od praktycznie zawsze można było je współdzielić, a ostatnio można je również śledzić, jeśli są publiczne. Nasze publikujemy, dzięki czemu możecie je wciągnąć na swoją listę jednym kliknięciem. To też super sprawa z jeszcze jednego powodu. Listy, które obserwujemy, ulegają też automatycznej aktualizacji powodowanej przez jej autora. Jeśli dochodzą jakieś nowe miejsca, to lądują one również na liście u Was.

Toskania – nasze inspiracje z sieci

Koniec gadania. Tutaj jest nasza lista miejsc przygotowana dla Toskanii, czyli Florencji, Sieny, San Gimignano, Certaldo i okolicy: https://www.google.com/maps/@43.5066703,10.9734062,17970m/data=!3m2!1e3!4b1!4m3!11m2!2sVfIYL28Jn6UGq6Ud1pSsYFeqalCTaQ!3e3

Lista miejsc wartych odwiedzenia w okolicy Florencji, Sieny, San Gimignano i Certaldo
Lista miejsc wartych odwiedzenia w okolicy Florencji, Sieny, San Gimignano i Certaldo

Pogoda dopisała, towarzystwo było bardzo fajne, dzieciaki rozkręciły się z pływaniem, do tego dobrze wypoczęliśmy i nieco się opaliliśmy. Musimy przyznać, że wyjazd był strzałem w dziesiątkę. Do tego idealnie trafiliśmy z terminem, bo przed wielkimi wakacjami w Europie Zachodniej (Włochy i Francja), kiedy to całe rodziny tłumnie ruszają na swój sierpniowy wypoczynek. Dzięki temu tylko delikatnie liznęliśmy korki na włoskich autostradach i to w drodze powrotnej, ale nie o tym miał być ten wpis. Szczegóły będą w kolejnym 🙂

Jaki jest plan na kolejne wpisy w tej serii?

W kolejnych wpisach z serii Nasze inspiracje z sieci będziemy tworzyć punktowane listy, na których znajdziecie linka do list miejsc w Google Maps, linki do wpisów na blogach, playlistę filmików na YouTube i wszystko inne, co w jakikolwiek sposób wpływało na plan naszej podróży.