Nasze inspiracje z sieci – Polska

Seria naszych inspiracji z sieci jest dość długa i dotyczy wielu niezwykłych miejsc na świecie, które bardzo często przewinęły się w licznych relacjach kolejnych podróżników. Właśnie dlatego naszą największą pasją jest odkrywanie miejsc mniej typowych lub nieoczywistych. Co to dla nas oznacza? A no to, że są zupełnie na uboczu, poza utartym szlakiem, a czasem wręcz pozbawionych pinezek na Google Maps, czy relacji kolejnych blogerów podróżniczych.
W tym odcinku przedstawiamy Wam nasze inspiracje z sieci – Polska.

Mieszkam w Polsce

Kult – Mieszkam w Polsce

Jeśli chodzi o Polskę, to inspiracje czerpiemy z wielu miejsc i ten wpis akurat pod tym względem będzie dużo bardziej rozbudowany niż pozostałe. Wynika to z kilku powodów. Pierwszy z nich jest oczywisty – cytując Kazika Staszewskiego z Kultu, „Mieszkam w Polsce”. Co więcej, jest nam dużo prościej i swobodniej o tym pisać. Dodatkowo, mamy już sporo doświadczenia i w wiele zakątków naszego kraju dotarliśmy, a do tego – na prawdę jest o czym pisać.
3…2…1…start!

Nasze inspiracje z sieci, czyli pomysły na Polskę

SlowHop.com – nigdy o nim nie słyszałem. Co to?

SlowHop.com, czyli nasz pomysł z sieci na Polskę,  zrobić Hop w trybie Slow
SlowHop.com, czyli nasz pomysł z sieci na Polskę, zrobić Hop w trybie Slow

Możecie zapytać „co to takiego jest ten Slow Hop? Nigdy o nim nie słyszałem. Pewnie jakieś dziwactwo, paskudna strona, banda oszustów i do tego oferują pobyt w lepiankach?”. A tutaj mega niespodzianka.
To już całkiem spora grupa podróżników, ale i gospodarzy, z których znaczna część podchodzi do tematu nieco mniej standardowo niż większość „branży turystycznej”.
Sama platforma doszła już do etapu, w którym nie można jej zarzucić braku dojrzałości, większych braków funkcjonalnych, czy stosunkowo skromnej i ograniczonej oferty.

Czego nie ma na SlowHop?

Jeśli ktoś szuka wielkich hoteli, w których jest się anonimową postacią w jednym z kilkuset pokoi, z all inclusive, rozbudowaną ofertą SPA, 5-cioma restauracjami, 3 dyskotekami i innymi fajerwerkami, to TRAFIŁ POD ZŁY ADRES. Jest to kompletne przeciwieństwo! Bez pośpiechu (stąd zapewne Slow), bez zbędnego pędu, bez niepotrzebnego hałasu, bez masy obcych ludzi. Bardzo często tak blisko natury, że już ciężko bliżej, ze skakaniem po okolicy bliższej i dalszej (stąd w naszym mniemaniu tytułowy Hop), zawsze z polecenia i za poradą gospodarzy.
W zasadzie można to streścić w trzech słowach – agroturystyka klasy premium.

A no właśnie – gospodarze. To niesamowita platforma przybliżająca niezwykłe historie gospodarzy i ich miejsc. Na ich bazie powstają tematyczne przeglądy z fajowymi propozycjami lokalizacji do odwiedzenia. Dzięki platformie poznaliśmy masę wspaniałych ludzi, jak choćby Anię i Grzesia prowadzących Olzoję.

Wielkanoc poza domem może być niesamowitą przygodą i okazją do poznania niezwykłych ludzi, jak choćby Ania i Grześ z Olzoji

Pewnie zachodzicie w głowę, co też musiało się wydarzyć, że o tym piszemy?

Kiedy Wam się ostatnio zdarzyło, żeby zostać zaproszonym do wspólnego, wielkiego, rodzinnego stołu, na Wielkanocne śniadanie? Tylko nie tak normalnie, ale właśnie wtedy kiedy nie było to w ogóle w planach, a tym bardziej nie było elementem „oferty”, na którą zdecydowaliście się z odpowiednim wyprzedzeniem, dającym gospodarzom możliwość przygotowania się?
Nas właśnie spotkał taki niezwykły zaszczyt i bardzo jesteśmy losowi wdzięczni za spotkanie tak wspaniałych ludzi na naszej drodze.

Grześ jest wielkim fanem koni, a do tego w przeszłości brał udział w wyścigach, nawet w Wielkiej Warszawskiej na warszawskim Torze Służewiec. Swoją pasję wciąż kontynuuje, choć teraz już w nieco innej formie. Gościom, którzy odwiedzają ich agroturystykę, organizuje przejażdżki dorożką. A tą ma piękną, choć jest coś jeszcze piękniejszego. Są to konie, w które ta doroża jest zaprzężona.

Nasze dziewczyny nie były w stanie przestać podziwiać, jak ładne i zadbane konie są w gospodarstwie Grzegorza

Jest to miejsce, w które z całą pewnością wrócimy i to pewnie jeszcze nie raz.

SlowHop to już nie tylko Polska, ale masa fajnych kierunków w Europie
SlowHop to już nie tylko Polska, ale masa fajnych kierunków w Europie

Ze SlowHopem zaliczyliśmy już kilkanaście wyjazdów po naszym kraju i jak przeczytaliście powyżej, to nie są zwykłe i nudne wyjazdy 🙂
Po zbudowaniu fajnego katalogu ofert w Polsce przyszła pora na naszych południowych sąsiadów (Czechy i Słowacja), a dzisiaj są to jeszcze oferty zlokalizowane w Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Grecji, na Wyspach Kanaryjskich, w Gruzji, Chorwacji, Słowenii, Austrii i Litwie.
Z każdym miesiącem nasza lista miejsc wartych odwiedzenia ulega wydłużeniu i to chyba najlepsza referencja.

Zerknijcie na nasze inspiracje z sieci na Maurtius

Gdzie jeszcze szukać inspiracji na wyjazd w Polskę?

Oprócz SlowHop rzucamy okiem na jeszcze kilka portali i blogów. Poniższą listę będziemy aktualizować, bo mamy je dość mocno porozrzucane i musimy wszystko zebrać.
Tymczasem zapraszamy Was, żebyście rzucili okiem na nasze inspiracje z sieci – Polska.

Agregatory noclegów

Blogi

Facebook

🌍🗺 Listy na Google Maps 🌍🗺